tablica manipulacyjna

Tablice manipulacyjne dla dzieci

Tablice manipulacyjne dla dzieci to rzecz, która łączy zabawę z nauką. Tablica manipulacyjna przeznaczona jest dla maluchów ciekawych świata. Bardzo ważne jest, by pobudzać rozwój sensoryczny swojego dziecka – tablica manipulacyjna robi to doskonale. Może nie warto kupować multum różnych zabawek, a zamiast tego może warto zainwestować właśnie w tablicę manipulacyjną lub manipulacyjno-sensoryczną?

Tablica manipulacyjna łączy w sobie naprawdę wiele funkcji. Wyposażona jest ona w różnego rodzaju rzeczy: zamki na kluczyk, dzwoneczki, zegary, zasuwki, drzwiczki, lusterka, koła zębate, kołatki i wiele, wiele więcej. Z tych drobiazgów utworzone zostało coś naprawdę niezwykłego – tablica, która zajmie Twoje dziecko na długi czas i przyczyni się do jego rozwoju.

Tablice manipulacyjne polecane są dla osób sympatyzujących z nurtem minimalistycznym – czasem zdecydowanie warto zainwestować w jedną porządną rzecz niż kupować mnóstwo mało rozwijających zabawek.

Tablica manipulacyjna stymuluje różne zmysły dziecka – wzrok, dotyk, a także słuch.

Warto inwestować w tablice manipulacyjne, gdyż są to zabawki przyszłości. Ich popularność stale wzrasta, bowiem coraz więcej rodziców przekonuje się o ich bardzo dobrych dla rozwoju dziecka właściwościach.

Tablice manipulacyjne od Foxy Family

Foxy Family ma w swojej ofercie naprawdę duży wybór tablic manipulacyjnych. Oprócz funkcji praktycznej pełnią też funkcję dekoracyjną – są doskonałą ozdobą do pokoju malucha. Do wyboru są takie cudowne tablice jak Misia Marysia Łakomczuszek, Słoń Kostek Zgrywus, Żyrafa Franka Patenciara czy Szary Leniwiec Max. Oprócz nich znaleźć można w ofercie dużo innych wesołych zwierzaków.

Do wyboru są różne tablice – takie z wieloma elementami lub zaledwie z kilkoma.

Tablice manipulacyjne od Foxy Family wykonane są tylko z bezpiecznych dla dziecka elementów.

Podsumowanie

Tablice manipulacyjne lub manipulacyjno-sensoryczne pobudzają kreatywność dziecka i stymulują one jego naturalne zapędy do poznawania świata.

Z pewnością warto zafundować dziecku taki prezent, np. na pierwsze urodziny – zapewni mu to nie tylko zabawę, ale też nauczy różnych prostych, przydatnych czynności.

Tablice manipulacyjne dla dzieci inspirowane są metodą Montessori. Zakłada ona odkrywanie świata i naukę reagowania na przeróżne bodźce z otoczenia. W metodzie Montessori ważne są odpowiednio dobrane pomoce dydaktyczne – taką pomocą jest właśnie tablica manipulacyjna.

Tablica manipulacyjna zapewni dziecku mnóstwo radości z wykonywania różnych kreatywnych czynności. Tego typu zabawy są niezbędne dla prawidłowego rozwoju. Tablica manipulacyjna pozwoli dziecku na w pełni bezpieczną zabawę zasuwkami, kołami zębatymi czy kołatkami.