psycholog online

Brak porozumienia – gdzie szukać pomocy?

Każdy z nas przeżywał mniejsze lub większe problemy w związku. Najczęstszą ich przyczyną jest brak odpowiedniej komunikacji, który prowadzi w konsekwencji do ciągłych nieporozumień między partnerami. Bardzo często zdarza się, że chociaż są to problemy wewnątrz związku, warto poszukać pomocy na zewnątrz. Szansą na rozwiązanie kryzysowej sytuacji jest terapia dla par, która wiąże się z cyklem spotkań, podczas których partnerzy podejmują próbę naprawy i przebudowy związku oraz uzdrowienia ich relacji. W dobie Internetu nie trzeba nawet wychodzić z własnego domu, aby podjąć i odpowiednio przepracować swoje problemy. Naprzeciw wychodzą poradnie i psycholodzy, którzy prowadzą terapię dla par online – https://www.mywayclinic.online/pl.

Naprawianie związku tak naprawdę zaczyna się już od podjęcia samej decyzji przez partnerów, że chcą skorzystać z pomocy psychologa. Terapia online to cykl spotkań na Skype z psychologiem. Możliwość przeżywania ich w zaciszu własnego domu zwiększa komfort partnerów i sprawia, że czują się mniej skrępowani. Na pierwszej konsultacji zwykle ustala się wraz z psychologiem charakter problemów w związku i uzgadnia sposób prowadzenia terapii. Każde następne spotkanie to kolejny krok ku przezwyciężeniu trudności i kryzysu w związku, małżeństwie czy rodzinie. Jeżeli psycholog dojdzie do wniosku jedno z partnerów jest obarczone problemami, które wyniósł z domu rodzinnego lub z wcześniejszych związków – potrzebna będzie także terapia indywidualna. Także wówczas dobrym rozwiązaniem może okazać się terapia prowadzona online, po wcześniejszym umówieniu się z psychologiem na odpowiednie dla nas terminy.

Jak znaleźć dobrego psychologa, który prowadzi konsultacje online? Naturalnie w sieci internetowej. Ograniczenia nie stanowi tutaj miejsce zamieszkania, tak jak w przypadku poradni stacjonarnych, gdyż decydując się na formę online, możemy wybierać psychologów z całej Polski. Większość poradni psychologicznych online posiada zaawansowany system rejestracji. W sposób wygodny i szybki możemy umówić się na wybrany termin i dokonać płatności przelewem internetowym.

Kolejny artykuł: http://www.nzoliborz.pl/jaki-powinien-byc-puls/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *