Zimowy Kwidzyn dla najmłodszych

Gdy jesień odchodzi w niepamięć, a wraz z nią kolorowe liście i pięknie ozdobione nimi drzewa, za chwilę wita nas zima i jej mroźne poranki oraz bardzo zimne noce. Być może spadnie śnieg, a wraz z nim pojawią się na ulicach pierwsze bałwany i dzieci na sankach. Za chwilę wręcz będą tez ferie zimowe, bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych przez najmłodszych okresów w ciągu roku szkolnego. Warto zatem zadbać, aby nasze pociechy spędziły ten czas aktywnie, a nie tylko przed ekranem komputera, który niestety mają do dyspozycji praktycznie przez cały okrągły rok. Gdzie zatem warto pojechać na ferie, skoro baza noclegowa i gastronomiczna w Polsce są tak świetnie rozbudowane, a miejsc, które można zobaczyć jest tak dużo? Odpowiedzią na to pytanie jest piękny Kwidzyn i jego malownicze okolice.

Bez wątpienia największą atrakcją regionu jest Zamek Kapituły, który z racji swej niezwykłej i bardzo pięknej konstrukcji dość często niestety postrzegany jest mylnie jako zamek krzyżacki. Ten niesamowicie ciekawy i robiący wrażenie zespół obronny składa się z zamku i bardzo potężnej, wręcz majestatycznej katedry, która w przeszłości była uzupełniona ufortyfikowanym przedzamczem. Całość kompleksu zaplanowano w czasach jego powstania bardzo interesująco i nad wyraz przezornie. Jedna ze smukłych wież zamkowych była także dzwonnicą katedry, a niektóre budynki otaczające rozległy i wspaniały dziedziniec miały podwójne ganki ze strzelnicami. Rozwiązanie wręcz intrygujące.

W 2007 odkryto w tym miejscu jedyne na Starym Kontynencie grobowce 3 wielkich mistrzów Zakonu Krzyżackiego. Artykuł o tym niecodziennym i zdecydowanie ważnym historycznie znalezisku opublikowała między innymi znana i opiniotwórcza międzynarodowa edycja The New York Times. Z pewnością jest to powód do dumy dla mieszkańców Kwidzyna i jedna z rzeczy, dla których warto odwiedzić to niewielkie, aczkolwiek bardzo piękne miasto.

Kwidzyn oferuje noclegi dla każdego. Podczas ferii zimowych można się tutaj zatrzymać w licznych kwaterach prywatnych czy ośrodkach wczasowych. Będzie to na pewno niezapomniana lekcja historii i fantastycznie spędzony czas z rodziną, z dziećmi lub po prostu z przyjaciółmi. Wystarczy kupić bilet na autobus i spakować plecak. Kwidzyn czeka na turystów z otwartymi ramionami.

Mueller

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>