Zabytki w malowniczych Uhercach Mineralnych

Uherce Mineralne to miejscowość położona w województwie podkarpackim. Nie jest zbyt dobrze znana pod względem turystycznym, jednak posiada bardzo wiele walorów naturalnych oraz ciekawych miejsc pod względem historycznym i kulturowym. Przede wszystkim królują tu przepiękne bieszczadzkie krajobrazy, gdzie oglądać można górskie szczyty, przepiękne łąki i dużo przestrzeni, która sprawia, że relaks w tym miejscu jest wyjątkowo owocny. Poza tym, warto tu przyjechać choćby po to, by pospacerować i nacieszyć się świeżym powietrzem, ciszą i spokojem. Będąc w tych okolicach trzeba odwiedzić także kilka obowiązkowych miejsc tego regionu. Jednym z nich jest murowany kościół wykonany w stylu barokowym. Pochodzi z drugiej połowy osiemnastego wieku i jest wyjątkowo bogaty architektonicznie. Kiedyś pełnił funkcje obronne, o czym świadczy wznoszący się przed nim dwu metrowy mur. Obok kościoła, oddzielnie stoi dzwonnica. Obie budowle, dzwonnica i kościół są projektu znanego architekta Gotfryda Hoffmana. Kościół na przestrzeni lat był odnawiany, dzięki czemu zachowany jest w bardzo dobrym stanie.

Kolejnym miejscem w Uhercach Mineralnych, którego nie można ominąć jest dwór obronny Herburtów. Wzniesiono go w drugiej połowie szesnastego wieku. W 1830 roku wybuchł tu pożar i dwór został mocno uszkodzony. Odbudował go później Karol Skibiński. Na przestrzeni lat dwór pełnił różne funkcje. Dziś niestety niszczeje z uwagi na to, że jest w rękach prywatnego właściciela. Można go jednak oglądać z ulicy, a jego lokalizacja wśród przepięknych krajobrazów sprawia, że jest to naprawdę ładny widok. Noclegi Uherce Mineralne oferują w kwaterach prywatnych oraz pensjonatach. Wypoczynek w tej małej miejscowości to przede wszystkim komfort, cisza i spokój. Na to można liczyć przyjeżdżając właśnie tutaj w bieszczadzkie tereny, z dala jednak od większych miejscowości turystycznych. Tutejsi gospodarze mają bardzo dobre opinie wśród przyjeżdżających. Dbają o każdy szczegół pobytu swoich gości w tym pięknym miejscu, dlatego nie narzekają na puste pokoje zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy w Bieszczadach jest najpiękniej. Aby przyjechać wystarczy z wyprzedzeniem zarezerwować noclegi dla siebie i najbliższych.

Mueller

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>