Wypoczynek w Małopolsce – Tylicz

W województwie małopolskim znajduje się maleńka wieś – Tylicz. Jest ona jednym z wielu z przystanków Szlaku Architektury Drewnianej [wejdź na: wikipedia.pl]. Słyszeliście o tej atrakcji? Szlak jest naprawdę imponujący, gdyż przede wszystkim jego długość przekracza ponad 1500 kilometrów. Jest to niesamowite wyzwanie turystyczne dla fanów pieszych wędrówek. Co ciekawe trasa otacza 253 zespoły architektoniczne, w skład których wchodzą: kościoły, cerkwie, kaplice, dzwonnice, chłopskie chałupy, spichlerze, a nawet szlacheckie dwory. W tym miejscu należy zaznaczyć, że aż osiem obiektów znajdujących się na „drewnianym szlaku” jest wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Trzeba przyznać, że bogactwo architektoniczne kusi.

Co ciekawe szlak umiejscowiony w Małopolsce posiada cztery trasy. Tylko od nas zależy, którą wybierzemy. Jedną z mniej znanych jest ta, na której położona jest malutka wieś, Tylicz. Wioseczka leży na granicy dwóch mezoregionów: Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego. Łatwo odnaleźć to miejsce ze względu na umiejscowienie blisko krajowej drogi numer 75. A tych, którzy cudze chwalą, a swego nie znają na pewno ucieszy fakt, że w okolicy znajduje się nieistniejące już przejście graniczne Muszynka-Kurov ze Słowacją na Przełęczy Tylickiej. Można powiedzieć, że wypad za granicę jest tutaj po sąsiedzku.

Baza noclegowa w Tyliczu nie powinna być problemem [wejdź na: meteor-turystyka.pl]. Wieś jest dobrze przygotowana na przybycie zwiedzających. Tylicz może być bardzo interesującym i bogatym w przeżycia przystankiem. W tym miejscu można się zregenerować, odpocząć, ale również pozwiedzać.

Szlak Architektury Drewnianej funkcjonuje od 2001 roku. Województwa, które leżą na jego terytorium to: małopolskie, śląskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Zwiedzanie tego regionu Polski jest o tyle przyjemne, że wspomniany szlak jest odnowiony i bardzo dobrze oznakowany. Jeśli marzy nam się aktywny wypoczynek, nie sposób nie wybrać się w ten region Polski.

Mueller

View more posts from this author
One thought on “Wypoczynek w Małopolsce – Tylicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>