Szklarska Poręba i eskapady milusińskich

Szukając pomysłu na udany urlop lub wakacje z dziećmi warto bliżej przyjrzeć się Szklarskiej Porębie. Od dawna już miasto uchodzi za największy ośrodek sportów zimowych. Wspaniałe widoki, czyste powietrze i mnóstwo przeróżnych atrakcji czeka tu na turystów przez cały rok. Warto zaplanować podróż w te strony w okresie kiedy nie ma tłumów narciarzy, a temperatury bardziej sprzyjają wędrówkom i poznawaniu okolic. Łatwiej też wtedy o przytulne kwatery (noclegi Szklarska Poręba), chociaż i tak jest ich tutaj bardzo wiele.

Dla dzieci bardzo atrakcyjnym miejscem będzie DinoPark. Zrekonstruowano tam kilkadziesiąt dinozaurów. Zwierzaki mają naturalną wysokość i zostały poustawiane pośród skał i wzgórz na terenie pięknego lasu. Ciekawe ustawienie sprawia, że wyglądają jak żywe. Robi to wrażenie na każdym, a już na pewno na dzieciach. Można też zobaczyć film o tych ogromnych gadach w technologii 6D. Poza niesamowitymi scenami da się poczuć wiejący wiatr, padający śnieg lub deszcz, a nawet zapach lasu. Ma się wrażenie, że stoi się wśród tych olbrzymich zwierząt. Jest tam też piaskownica dla najmłodszych, wiele dmuchanych zjeżdżalni i tuneli, kolorowy placów zabaw, Park Linowy, a nawet indiańska wioska.

W centrum miasta powstał Rodzinny Park Rozrywki „Esplanada” (Park). Z daleka już widać górską kolejkę mknąca między drzewami ponad 500 – metrowym zjazdem. Krzyki dorosłych i dzieci towarzyszą każdemu kursowi. W parku znajduje się też „Wieża emocji”, w której przez chwilę możemy poczuć stan nieważkości. Takie spadanie to przeżycie tylko dla odważnych. Ciekawostką jest, że dzieci wykazują się tutaj większa odwagą od dorosłych. Do wieży można zabierać już 6–letnie dzieci. Jest też miejsce do Mini Golfa, z którego chętnie korzystają całe rodziny. Zimą oczywiście czynne jest lodowisko z wypożyczalnią łyżew. Przy dźwiękach radiowej Trójki, do późnych godzin wieczornych można świetnie się bawić na łyżwach. Starsze dzieci powinno też zafascynować Muzeum Energetyki. Wśród eksponatów, które można zobaczyć, a nawet dotknąć, są liczniki, przyrządy pomiarowe i wiele innych urządzeń wykorzystywanych kiedyś przez energetyków. Najstarsze ze zbiorów pochodzą z 1900 roku, niektóre z nich wciąż działają. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji miasta. Jedno jest pewne ani nasze dzieci ani my nie będziemy się tutaj nudzić.

Mueller

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>