Ciekawe obiekty z Ciechocinka

Ciechocinek to niepozorna miejscowość. Dużą popularność zyskała dzięki sanatoriom i szpitalom uzdrowiskowym, jednak oprócz tego ma do zaoferowania kilka ciekawych miejsc, które warto zobaczyć.

Będąc w tej miejscowości zapewne zdecydujemy się na spacer po okolicy. Warto wybrać się w rejon tutejszej wieży ciśnień. Jest to sporych rozmiarów budynek, który znajduje się przy ulicy Nieszawskiej. Pojemność tej wieży jest bardzo duża. Wynosi ona około 400 metrów sześciennych. Nie zwiedzimy jej, jednak możemy z zewnątrz się jej przyjrzeć, a jest to ciekawa konstrukcja pochodząca z początku ubiegłego wieku. Spacerując po Ciechocinku dojdziemy zapewne w okolice ulicy Zdrojowej i Kościuszki. Tam również znajdziemy obiekt pochodzący z początku XX wieku. Jest nim mianowicie fontanna zaprojektowana przez Jerzego Raczyńskiego. W Ciechocinku znajdziemy także interesujący pomnik, który został poświęcony Romualdowi Trauguttowi (szukając informacji w internecie, w wyszukiwarkę wpisz hasło: „Romuald Traugutt”) . Jest to posąg, który powstał w roku 1929. Podczas II wojny światowej został on po części zniszczony. Odbudowano go dopiero po zakończeniu walk wojennych. Na pewno jest to miejsce, które warto zobaczyć, tym bardziej, że w okolicy znajduje się przepiękny ogród z ogromną ilością zieleni, która tylko zachęca do tego, aby spędzić tu większą ilość swojego wolnego czasu.

Ciechocinek posiada sporą ofertę noclegów (szukając miejsc w internecie, wpisz w wyszukiwarkę hasło: „noclegi Ciechocinek”). Baza noclegowa jest tak bardzo rozbudowana, ponieważ jest to miejscowość uzdrowiskowa, gdzie wiele osób przyjeżdża do sanatoriów właśnie w celu podratowania swojego stanu zdrowia. Noclegi w Ciechocinku nie należą jednak do zbyt tanich. Chętnych na przyjazd do tej miejscowości jest naprawdę bardzo wielu i właśnie z tego powodu ceny są wysokie. Możemy natomiast wybierać w bardzo różnych ofertach. Znajdziemy tutaj hotele, motele, a także pensjonaty.

Mueller

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>